Pokojný spánok s bylinkami
Bylinná zmes s medovkou a lipovým kvetom, ktoré pôsobia relaxačne a pomáhajú so zaspávaním. Spoločne s pamajoránom tiež podporujú normálne trávenie a pokoj v brušku. Upokojujúca čajová zmes je vhodná na doplnenie detského pitného režimu hlavne v podvečernom čase.

Vôni čaju kraľuje svieža medovka so svojím jemným citrónovým tónom, ktorá sa krásne snúbi s vôňou lipových kvetov. Príjemnú sladkastú chuť dodáva čaju rooibos, koreň sladkého drievka ju potom jemne dopĺňa svojou typickou sladko anízovou chuťou.

ZLOŽENIE: Vňať medovky (45 %), kvet lipy (25 %), vňať pamajoránu (15 %), rooibos (10 %), koreň sladkého drievka (5 %)

PRÍPRAVA
1 čajové vrecko zalejte 250 ml vriacej vody a po 5 – 10 minútach vylúhovania v prikrytej nádobe vyberte. Čaj sa nesmie variť. Pripravuje sa vždy čerstvý. Na prípravu čaju pre dojčatá použite prevarenú vodu vhodnú pre dojčenskú výživu. Ak dosladzujete cukrom, odporúčané maximálne množstvo cukru na 100 ml nápoja je 5 g.

DÁVKOVANIE
Deti od 6 mesiacov do 3 rokov: 1 šálka denne. Deti od 3 rokov: 2 – 3 šálky denne. Dospelí: 3 – 5 šálok denne. Neprekračujte uvedené dávkovanie.

UPOZORNENIE
Ak prisladzujete čaj cukrom, pokiaľ je to možné, nepodávajte ho dojčatám z detskej fľašky, ale začnite používať čo najskôr hrnček. Nadmerné podávanie čaju s cukrom môže viesť k zvýšenej tvorbe zubného kazu. Nepodávajte pri precitlivenosti na niektorú zložku čajovej zmesi. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.

Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C, chráňte pred svetlom a cudzími pachmi. Ukladajte mimo dosahu detí.Skladujte v suchu pri teplote 5–25 °C.

Krajina pôvodu: Česká republika

Výrobca: LEROS, s.r.o., U Národnej galérie 470, 156 00, Praha 5 - Zbraslav