ŠÍPKOVÁ BIO POCHÚŤKA
Voňavá bylinná zmes šípky, čiernej ríbezle a kvetu levandule sa vyznačuje nielen jemne vyváženou chuťou, ale aj výnimočnou kvalitou použitých surovín. Plody aj byliny pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, a preto je čaj tou pravou voľbou pre citlivé detské brušká. Šípka je navyše výborným pomocníkom pri posilnení imunity a odolnosti dýchacích ciest. Doprajte svojim maličkým šípkovú pochúťku!

Príjemnú sladkokyslú chuť šípky skvelo dopĺňa osviežujúca chuť ríbezle a jemná vôňa levandule. Pripravený čaj má nádhernú, sýto oranžovú farbu.

ZLOŽENIE: Plod šípky (70 %), plod ríbezle čiernej (25 %), levanduľový kvet (5 %). 100 % suroviny BIO.

PRÍPRAVA
1 čajové vrecko zalejte vriacou vodou (200 - 400 ml) a vylúhujte v prikrytej nádobe 5 - 10 minút. Na prípravu čaju pre dojčatá použite prevarenú vodu vhodnú na dojčenskú výživu. Odporúčané maximálne množstvo cukru na 100 ml nápoja je 5 g.

DÁVKOVANIE
Deti od ukončeného 6. mesiaca do 1 roku 1 – 2 šálky (1 šálka = 200 ml) denne. Deti od 1 roku 2 – 3 šálky denne.
Dospelým určené na bežnú spotrebu ako nápoj. Neprekračujte uvedené dávkovanie.

UPOZORNENIE
Ak prisladzujete čaj cukrom, pokiaľ je to možné, nepodávajte ho dojčatám z detskej fľašky, ale začnite používať čo najskôr hrnček. Nadmerné podávanie čaju s cukrom môže viesť k zvýšenej tvorbe zubného kazu. Nepodávajte pri precitlivenosti na niektorú zložku čajovej zmesi. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.

Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C, chráňte pred svetlom a cudzími pachmi. Ukladajte mimo dosahu detí.Skladujte v suchu pri teplote 5–25 °C.

Krajina pôvodu: Česká republika

Výrobca: LEROS, s.r.o., U Národnej galérie 470, 156 00, Praha 5 - Zbraslav