FENIKEL PRE POKOJNÉ BRUŠKO
Bylinný čaj z fenikla priaznivo ovplyvňuje trávenie a podporuje normálnu funkciu dýchacieho systému. Plody fenikla použité na jeho výrobu pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, a preto je čaj tou pravou voľbou pre citlivé detské brušká. V ľudovom liečiteľstve je fenikel využívaný odpradávna, poznali ho už v starej Číne, v Indii, v Egypte. V stredoveku fenikel pestovali mnísi v kláštorných záhradách.

Feniklový čaj sa vyznačuje sladkou, ľahunko korenistou chuťou, ktorá je príjemná pre deti aj dospelých. Vôňa pripomína aníz alebo sladké drievko. Farba čaju je žiarivo žltá so zelenkavým nádychom.

ZLOŽENIE: Feniklový plod (100 %). BIO surovina. Pochádza z ekologického poľnohospodárstva.

PRÍPRAVA
1 čajové vrecko zalejte vriacou vodou (250 ml) a vylúhujte 10 minút. Čaj sa pripravuje vždy čerstvý. Na prípravu čaju pre dojčatá použite prevarenú vodu vhodnú na dojčenskú výživu. Ak prisladzujete čaj cukrom, odporúčané maximálne množstvo cukru na 100 ml nápoja je 5 g .

DÁVKOVANIE
- Deťom (novorodencom) od ukončeného 1. týždňa do 6 mesiacov podávajte po lyžičkách. Dávkovanie konzultujte so svojím lekárom (pediatrom).
- Deti od ukončeného 6. mesiaca do 1 roku: ½ šálky denne.
- Deti od 1 do 4 rokov: 1 šálka denne.
- Deti od 4 rokov a dospelí: 2 - 3 šálky denne.
- Neprekračujte uvedené dávkovanie.

UPOZORNENIE
Nadmerné užívanie čaju s cukrom môže viesť k zvýšenej kazivosti zubov.
Nepodávajte pri precitlivenosti na fenikel a iné rastliny z čeľade mrkvovitých. Podávanie čaju dojčatám mladším ako 6 mesiacov konzultujte so svojím lekárom (pediatrom). Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C, chráňte pred svetlom a cudzími pachmi.

Krajina pôvodu: Česká republika

Výrobca: LEROS, s.r.o., U Národnej galérie 470, 156 00, Praha 5 - Zbraslav