SLIVKA PRE MAŠKRTNÉ JAZÝČKY
Ovocná čajová zmes chutiaca po jeseňou voňajúcich slivkách je obľúbenou súčasťou detského pitného režimu. Jemný čaj zo sliviek, jabĺk, šípok, ibišteka a červenej repy je šetrný k detskému tráveniu. Vám aj Vašim deťom bude chutiť teplý a v lete aj vychladený.

Čaj nádherne vonia a chutí po šťavnatých a sladkých slivkách. Ovocnú chuť nápoja podporia aj jablká a plody šípky. Kvet ibišteka sa zase postará o krásne rubínovú farbu nápoja.

ZLOŽENIE: Jablká (40%), šípok (25%), kvet ibišteka (15%), koreň mrkvy (10%), koreň červenej repy (3%), granulát slivky (2%), prírodná aróma ( 5 %).

PRÍPRAVA
1 čajové vrecko zalejte vriacou vodou (250 ml) a vylúhujte 5 - 10 minút. Čaj sa pripravuje vždy čerstvý. Na prípravu čaju pre dojčatá použite prevarenú vodu vhodnú na kojeneckú výživu. Odporúčané maximálne množstvo cukru na 100 ml nápoja je 5 g.

DÁVKOVANIE
Deti od ukončeného 6. mesiaca: 1 šálka denne po lyžičkách alebo z detskej fľaše. Deti od 9. mesiaca do 3 rokov: 2 šálky denne. Deti od 3 rokov: 2 - 3 šálky denne. Dospelí na bežnú spotrebu ako nápoj. Neprekračujte uvedené dávkovanie.

UPOZORNENIE
Ak prisladzujete čaj cukrom, pokiaľ je to možné, nepodávajte ho dojčatám z detskej fľašky, ale začnite používať čo najskôr hrnček. Nadmerné podávanie čaju s cukrom môže viesť k zvýšenej tvorbe zubného kazu. Nepodávajte pri precitlivenosti na niektorú zložku čajovej zmesi. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.

Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C, chráňte pred svetlom a cudzími pachmi. Ukladajte mimo dosahu detí.Skladujte v suchu pri teplote 5–25 °C.

Krajina pôvodu: Česká republika

Výrobca: LEROS, s.r.o., U Národnej galérie 470, 156 00, Praha 5 - Zbraslav