Nutrilon 2 Good Night - pre pokojný spánok detí. Nutrilon 2 Good Night je vhodnou voľbou pokračovacej mliečnej dojčenskej výživy pre Vaše dieťa od ukončeného 6. mesiaca, ak už nie je alebo nemôže byť plne dojčené.Ryžové vločky v mlieku dieťatko pomôžu zasýtiť, a tak sa v noci nebude budiť hladom. Odporúčame ho použiť ako poslednú dávku výživy pred uložením k spánku. Počas dňa potom môžete podávať bežnú dojčenskú výživu (napr. Nutrilon 2).Nutrilon obsahuje unikátnu zmes galakto- (GOS) a fruktooligosacharidov (FOS) vyvinutú podľa vzoru oligosacharidov materského mlieka, kde tvorí 3. najväčšiu zložku. Oligosacharidy sú prirodzene sa vyskytujúce látky, ktoré sú využívané črevnou mikroflórou Vášho dieťaťa. Naša unikátna zmes bola klinicky testovaná vo viac ako 30 štúdiách počas 15 rokov.

Dávkovanie a doporučenie:Riaďte sa individuálne potrebou dieťaťa a odporúčaním Vášho pediatra. Pri zavádzaní prvých nemliečnych príkrmov sa riaďte odporúčaniami lekára.Spôsob použitia a ďalšie informácie nájdete na obaloch.

Skladovanie:

Po každom použití obal starostlivo uzavrite. Uchovávajte na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Nevkladajte dovnútra vlhkú odmerku. Spotrebujte do 1 mesiaca od otvorenia. Skladujte v suchu a chlade do 25 °C.

Balené v ochrannej atmosfére.Zloženie:
Laktóza (z MLÉKA/Z MLIEKA), rostlinné/rastlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové / slnečnicový s vysokým obsahom kyseliny olejovej, kokosový, řepkový/repkový, slunečnicový/slnečnicový), sušené odtučněné MLÉKO/odtučnené MLIEKO, bramborový/zemiakový škrob, demineralizovaná syrovátka/srvátka (z MLÉKA/Z MLIEKA), rýžová mouka/ryžová múka 4,8 %, galaktooligosacharidy (z MLÉKA/Z MLIEKA) 4,4 %, koncentrát syrovátkové bílkoviny/srvátkovej bielkoviny (z MLÉKA/Z MLIEKA), mléčné bílkoviny/mliečne bielkoviny (z MLÉKA/Z MLIEKA), fosforečnan vápenatý, RYBÍ olej, fruktooligosacharidy 0,3 %, chlorid draselný, citronan/citran sodný, chlorid cholinu/ cholín chlorid, hydrogenfosforečnan hořečnatý/horečnatý, emulgátor (SÓJOVÝ lecitin/lecitín), kyselina L-askorbová, L-askorban sodný, citronan/citran draselný, inositol/inozitol, chlorid hořečnatý/horečnatý, L-tryptofan/L-tryptofán, síran železnatý, L-karnitin/L- arnitín, síran zinečnatý/zinočnatý, antioxidant (askorbylpalmitát), D-pantothenát/pantotenát vápenatý, nikotinamid/nikotínamid, DL-α-tokoferyl acetát, síran měďnatý/meďnatý, thiamin/tiamín, hydrochlorid, DL-α-tokoferol, retinylpalmitát, riboflavin/riboflavín, pyridoxin/pyridoxín hydrochlorid, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutamová/pteroylmonoglutámová (kyselina listová), thiamin/tiamín mononitrát, síran manganatý/mangánatý, seleničitan sodný, fytomenadion/fytomenadión, D-biotin/D-biotín, cholekalciferol, kyanokobalamin/kyanokobalamín.


Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.

ALERGÉNY SÚ ZVÝRAZNENÉ VEĽKÝM PÍSMOM

Výživové údaje na 100 ml:
- Energetická hodnota 285 kJ (68 kcal)
- Tuky 3,2 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 1,0 g
- Sacharidy 8,3 g - toho cukry 6,5 g
- Vláknina 0,3 g
- Mliečne bielkoviny 1,4 g
- Soľ x
- Sodík 23,0 mgNávod na prípravu nápoja:- Umyte si dôkladne ruky a vysterilizujte všetok používaný riad.

- Prevarte čerstvú pitnú vodu určenú pre dojčatá a nechajte ju v kanvici vychladnúť asi 30 minút na približne 40 ° C.

- Zodpovedajúce množstvo vody vlejte do vysterilizovanej fľaše. Nepoužívajte opakovane prevarenú vodu.

- Na dávkovanie vždy používajte priloženú odmerku a prášok zarovnajte pomocou špeciálneho plastového pásika vo vnútri obalu na dosiahnutie presnej dávky. Prášok v odmerke nestláčajte.

- Pridajte zodpovedajúce množstvo prášku do vody. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky.

- Uzatvorte fľašu a dôkladne ju pretrepte (najmenej 10 sekúnd), než sa všetok prášok rozpustí. Odstráňte viečko a nahraďte ho sterilné cumlíkom.

- Overte teplotu mliečnej zmesi kvapnutím na vnútornú stranu zápästia a pripravenú dávkuPodávajte ihneď a spotrebujte do 2 hodín.

Dôležité rady:Pripravenú stravu spotrebujte do dvoch hodín. Vždy zlikvidujte nespotrebovanú stravu. Neohrievajte stravu v mikrovlnnej rúre, aby ste predišli obareniu dieťaťa v dôsledku nerovnomerného ohriatia. Nikdy nepridávajte do detskej výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné. Dohliadnite na hygienu ústnej dutiny v období rastu prvých zúbkov, predovšetkým pred spaním.Po každom použití obal vždy dôkladne uzatvorte a uchovávajte ho na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Nevkladajte dovnútra vlhkú odmerku. Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení.Rada Pronutra:Nutrilon radu Pronutra je určený predovšetkým pre správny rozvoj dieťaťa. Už vyše 40 rokov výskumu materského mlieka zaručuje vyvážené zloženie výrobkov Pronutra.Viete, že ...- Zloženie Pronutra podporuje imunitný systém vďaka vitamínom A, C a D?

- Pre lepší rozvoj mozgu (pamäti, myslenia a koncentrácie) prispieva Omega 3 mastná kyselina alfa-linolénová obsiahnutá v Pronutra?

- Pronutra mlieko obsahuje unikátnu zmes oligosacharidov scGOS / lcFS, využívaných črevnou mikroflórou dieťaťa?

- Vitamín D, vhodný pre správny rast a vývoj kostí, je tiež obsiahnutý v Pronutra mlieku?


O Nutrilone:Tím expertov sa viac ako 40 rokov zaoberá výskumom materského mlieka. Nové poznatky napomáhajú inováciám výrobkov výživy pre dojčatá, batoľatá a tiež dojčiace mamičky.Okrem toho Nutrilon nezabúda ani na dojčatá a batoľatá sa špecifickými stravovacími požiadavkami, akými sú napríklad alergie, grckanie, koliky, intolerancia laktózy a ďalšie.Materské mlieko je pre bábätko tou najlepšou výživou. Dodáva mu všetko potrebné pre zdravie, odolnosť voči chorobám a dobré rozvíjanie. Aby aj dojčatá, ktoré nemôžu byť dojčené, mali optimálnu výživu, Nutricia vylepšuje receptúry dojčenských mliek po vzore tých materských. Mlieka plné vitamínov, potrebných a užitočných látok.


Krajina pôvodu: Holandsko

Adresa dodávateľa: Danone a.s., V parku 2294/2, 148 00 Praha 4, Česká republika