JAHÔDKA PRE MAŠKRTNÉ JAZÝČKY
Ovocná čajová zmes voňajúca po sladkých jahodách je chutným doplnkom detského pitného režimu. Voňavý čaj zo šípok, ibištekového kvetu, jabĺk a mrkvy s príchuťou jahôd si ale obľúbia aj mnohí dospelí. V horúcom lete ho môžete vyskúšať aj chladený.

Čaj nádherne vonia a chutí po zrelých jahodách. Ovocnú chuť nápoja podporí šípka a jablko, kvet ibišteka dodá kyselkavý tón aj krásnu rubínovú farbu.

ZLOŽENIE: Plod šípky (35 %), kvet ibišteka (30 %), jablko (15 %), koreň mrkvy (15 %), prírodná aróma (5 %).

PRÍPRAVA
1 čajové vrecko zalejte vriacou vodou (250 ml) a vylúhujte 5 - 10 minút. Čaj sa pripravuje vždy čerstvý. Na prípravu čaju pre dojčatá použite prevarenú vodu vhodnú na dojčenskú výživu. Odporúčané maximálne množstvo cukru je 5 g na 100 ml čaju.

DÁVKOVANIE
Deti od ukončeného 6. mesiaca do 1 roku: 1 šálka denne. Deti od 1 do 3 rokov: 1 - 2 šálky denne. Deti od 3 rokov: 2 - 3 šálky denne. Dospelí na bežnú spotrebu ako nápoj. Neprekračujte uvedené dávkovanie.

UPOZORNENIE
Ak prisladzujete čaj cukrom, pokiaľ je to možné, nepodávajte ho dojčatám z detskej fľašky, ale začnite používať čo najskôr hrnček. Nadmerné podávanie čaju s cukrom môže viesť k zvýšenej tvorbe zubného kazu. Nepodávajte pri precitlivenosti na niektorú zložku čajovej zmesi. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.

Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C, chráňte pred svetlom a cudzími pachmi. Ukladajte mimo dosahu detí.Skladujte v suchu pri teplote 5–25 °C.

Krajina pôvodu: Česká republika

Výrobca: LEROS, s.r.o., U Národnej galérie 470, 156 00, Praha 5 - Zbraslav