NUTRILON 2 AR je určený pre diétny režim pri výžive dojčiat, ktoré grckajú. Drobné tráviace ťažkosti patria medzi najčastejšie zdravotné problémy dojčenského veku. Viete však, že je to možné riešiť pomocou špeciálnych dojčenských mliek? Nech už Vaše bábätko trápi grckanie, boľavé bruško, kolika, zápcha alebo hnačka, môžete sa spoľahnúť na špeciálne mlieka Nutrilon.Nutrilon 2 AR pomáha znížiť výskyt opakovaného grckania u detí s citlivým trávením. Tento problém môže vznikať v dôsledku nedostatočne vyvinutého tráviaceho ústrojenstva a mal by vymiznúť s vyšším vekom dieťaťa.Nutrilon 2 AR je účinný pri grckaní, a to vďaka obsahu špeciálnej prírodnej zložky - karubínu (múke zo svätojánskeho chleba, bohatej na vlákninu), ktorá zahusťuje obsah žalúdka dieťaťa pri trávení a tak znižuje výskyt grckania. Všetky živiny z jedla vďaka tomu zostávajú v tráviacom ústrojenstve.Karubín prechádza tráviacim ústrojenstvom nestrávený a zmäkčuje tak stolicu.Nutrilon 2 AR je dietetická potravina na osobitné medicínske účely vhodná pre diétny režim pre výživu dojčiat od ukončeného 6. mesiaca, ak nemôžu byť dojčené, a ktoré grckajú po bežnej dojčenskej strave alebo pri odgrgnutí.

Dávkovanie a dopručenieRiaďte sa individuálne potrebou dieťaťa a odporúčaním Vášho pediatra. Pri zavádzaní prvých nemliečnych príkrmov sa riaďte odporúčaniami lekára.Spôsob použitia a ďalšie informácie nájdete na obaloch.

Zloženie:Laktóza (z MLIEKA), Rastlinné oleje (palmový, kokosový, repkový, slnečnicový), Sušené odtučnené MLIEKO, Demineralizovaná srvátka (z MLIEKA), Galaktooligosacharidy (z MLIEKA), Karubín (3,3 %), Koncent , Fosforečnan vápenatý, Srvátková bielkovina (z MLIEKA), RYBÍ olej, Fruktooligosacharidy, Citran sodný, Chlorid horečnatý, Uhličitan vápenatý, Citran draselný, Chlorid draselný, Cholín Klorid, JOVÝ lecitín), Inositol, Taurín, Síran železnatý, L-tryptofán, Síran zinočnatý, L-askorban sodný, L-karnitín, Cytidin 5'-monofosfát, DL-α-tokoferyl acetát, Sodná soľ uridín 5'-monofosfátu, Antioxidant D-pantothenát vápenatý, Adenozín 5'-monofosfát, Sodná soľ inosin 5'-monofosfátu, Nikotinamid, Sodná soľ guanozín 5'-monofosfátu, Síran meďnatý, DL-α-tokoferol, Retinyl palmitát, Retinyl palmitát, pteroylmonoglutamová (kyselina listová), Jodid draselný, Síran manganatý, Seleničitan sodný, Fytomenadión, D-biotín, Cholekalciferol, Kyanokobalamín, Fluorid 0.043 mg.

ALERGÉNY SÚ ZVÝRAZNENÉ VEĽKÝM PÍSMOM

Výživové hodnoty na 100 ml výrobku určeného na konzumáciu:
- Priemerné nutričné hodnoty: na 100 ml výrobku určeného na konzumáciu
- Energetická hodnota: 472 kcal / 1 978 kJ
- Tuky: 22,2 g
- Tuky, z toho nasýtené mastné kyseliny: 9,9 g
- Tuky, z toho polynenasýtené mastné kyseliny: 3,7 g
- Sacharidy: 56,3 g
- Sacharidy, z toho cukry: 55,4 g
- Sacharidy, z toho viacsýtne alkoholy: 0,056 g
- Vláknina: 4,8 g
- Bielkoviny: 0 g
- Soľ: 0,41 g
- Biotín: 13 µg
- Vápnik: 656 mg
- Chlorid: 377 mg
- Chróm: 43 µg
- Železo: 7,9 mg
- Kyselina listová: 68 µg
- Jód: 90 µg
- Draslík: 511 mg
- Meď: 0,373 mg
- Horčík: 48 mg
- Mangán: 0,037 mg
- Niacín: 3,2 mg
- Kyselina pantoténová: 3,9 mg
- Fosfor: 385 mg
- Vitamín B2, Riboflavín: 0,99 mg
- Selén: 22 µg
- Vitamín A: 413 µg
- Vitamín B1, Tiamín: 0,42 mg
- Vitamín B12, Kobalamín: 0,59 µg
- Vitamín B6, Pyridoxín: 0,36 mg
- Vitamín C: 61 mg
- Vitamín D: 12 µg
- Vitamín E: 7,6 mg
- Vitamín K: 41 µg
- Zinok: 4,5 mg
- Cholín, celkom: 104 mg
- Kyselina dokosahexaénová (DHA): 0,12 g
- Sodík: 0 mg
Návod na prípravu nápoja:- Umyte si dôkladne ruky a vysterilizujte všetko používané riadu.

- Prevarte čerstvú pitnú vodu určenú pre dojčatá a nechajte ju v kanvici vychladnúť asi 30 minút na približne 40 ° C.

- Zodpovedajúce množstvo vody vlejte do vysterilizovanej fľaše. Nepoužívajte opakovane prevarenú vodu.

- Na dávkovanie vždy používajte priloženú odmerku a prášok zarovnajte pomocou špeciálneho plastového pásika vo vnútri obalu na dosiahnutie presnej dávky. Prášok v odmerke nestláčajte.

- Pridajte zodpovedajúce množstvo prášku do vody. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky.

- Uzatvorte fľašu a dôkladne ju pretrepte (najmenej 10 sekúnd), než sa všetok prášok rozpustí. Odstráňte viečko a nahraďte ho sterilné cumlíkom.

- Overte teplotu mliečnej zmesi kvapnutím na vnútornú stranu zápästia a pripravenú dávkuPodávajte ihneď a spotrebujte do 2 hodín.
Dôležité rady:Pripravenú stravu spotrebujte do dvoch hodín. Vždy zlikvidujte nespotrebovanú stravu. Neohrievajte stravu v mikrovlnnej rúre, aby ste predišli obareniu dieťaťa v dôsledku nerovnomerného ohriatia. Nikdy nepridávajte do detskej výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné. Dohliadnite na hygienu ústnej dutiny v období rastu prvých zúbkov, predovšetkým pred spaním.Po každom použití obal vždy dôkladne uzatvorte a uchovávajte ho na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Nevkladajte dovnútra vlhkú odmerku. Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení.Potravina je určená pre zvláštnu výživu. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča výlučné dojčenie do 6 mesiacov veku dieťaťa, a ak je to možné, pokračovať v dojčení až do dvoch rokov dieťaťa. Majte na pamäti, že rozhodnutie prestať dojčiť môže byť nevratné. Prechod na dojčenské mlieko má aj zvýšené finančné a sociálne dopady. Pre zdravie dojčaťa je dôležité dôsledne dodržiavať odporúčaný postup prípravy, dávkovanie a použitie dojčenskej výživy uvedené na obale. Spôsob použitia a ďalšie informácie nájdete v príbalovom letáku a na webových stránkach.
O Nutrilone:​​Tím expertov sa viac ako 40 rokov zaoberá výskumom materského mlieka. Nové poznatky napomáhajú inováciám výrobkov výživy pre dojčatá, batoľatá a tiež dojčiace mamičky.Okrem toho Nutrilon nezabúda ani na dojčatá a batoľatá so špecifickými stravovacími požiadavkami, akými sú napríklad alergie, grckanie, koliky, intolerancia laktózy a ďalšie.Materské mlieko je pre bábätko tou najlepšou výživou. Dodáva mu všetko potrebné pre zdravie, odolnosť voči chorobám a dobré rozvíjanie. Aby aj dojčatá, ktorí nemôžu byť dojčené, mali optimálnu výživu, Nutricia vylepšuje receptúry dojčenských mliek po vzore tých materských. Mlieka plná vitamínov, potrebných a užitočných látok.

Krajina pôvodu: Holandsko

Adresa dodávateľa: Danone a.s., V parku 2294/2, 148 00 Praha 4, Česká republika