Hami - v príkrmoch sme s vami.
Obilniny sú dôležitou súčasťou zdravej a pestrej stravy, preto by nemali chýbať v každodennom jedálničku vášho dieťaťa. Pri prechode z mlieka na tuhú stravu sú kaše skvelou voľbou napríklad na raňajky, aby vaše dieťa získalo energiu na celý ďalší deň plný nových objavov.

Hami kaše sú vyrobené zo starostlivo kontrolovaných obilnín, ktoré sú prirodzeným zdrojom energie. Obsahujú tiež dôležité vitamíny a minerály. Navyše kaše Hami skvele chutia a dobre sa rozpúšťajú!

Mliečne kaše Hami pozostávajú aj zo starostlivo vybraného mlieka a možno aj ovocia, ktoré sa zbiera v optimálnom čase zrelosti, suší sa a spracováva na vločky alebo ovocný prášok, ktorý sa potom zmieša s kašou, aby bola plná rozmanitých chutí a vôní.

Vieme, že výživa dieťaťa počas prvých 1000 dní života zohráva kľúčovú úlohu pre jeho zdravie v dospelosti, takže s kašou Hami si môžete byť istí, že vaše dieťa dostáva správnu výživu.
Hami mliečna kaša ryžová stracciatella je vhodná ako chutná večera alebo raňajky pre malé brušká. Obsahuje obilniny (ryžu), ktorá je prirodzeným zdrojom energie na deň plný dobrodružstiev. Jedna porcia kaše denne tak pomáha postupne zaviesť do jedálnička vášho dieťaťa nové chute obilnín alebo ovocia. Neobsahuje lepok.

- Vybrané a kontrolované obilniny pre malé brušká
- Už obsahuje starostlivo vybrané mlieko
- Obsahuje vitamín D a vápnik, ako to vyžaduje legislatíva pre normálny rast a vývoj kostí u detí
- Neobsahuje palmový olej
- 100% bez konzervačných látok a farbív v súlade so zákonom
- Kvalita pre dojčatá

Jedna porcia kaše denne ako súčasť pestrej a vyváženej stravy pre dieťa.

Zloženie:
Ryžová múka 42,7 %, Sušené odtučnené MLIEKO 22,4 %, Demineralizovaná srvátka (z MLIEKA), Kúsky mliečnej čokolády (cukor, kakaové maslo, sušené plnotučné MLIEKO, kakaová hmota, prírodná vanilková aróma) 10 % repkový, slnečnicový s vysokým obsahom kyseliny olejovej, kokosový), Cukor, Prírodná aróma, Minerálne látky (uhličitan vápenatý, difosforečnan železitý, jodid draselný), Maltodextrín - zo zemiakov, Vitamíny (kyselina L-askorbová - vit. tokoferylacetát - vit. E, retinylacetát - vit. A, cholekalciferol - vit. D, D-biotín, tiamín mononitrát - vit. B₁, pyridoxín hydrochlorid - vit. B₆),Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.

ALERGÉNY SÚ ZVÝRAZNENÉ VEĽKÝM PÍSMOM

Priemerné nutričné hodnoty na 100 g:
- Energetická hodnota: 443 kcal / 1 865 kJ
- Tuky: 12,6 g
- Tuky, z toho nasýtené mastné kyseliny: 4 g
- Sacharidy: 68,4 g
- Sacharidy, z toho cukry: 28,7 g
- Vláknina: 1,2 g
- Bielkoviny: 13,1 g
- Soľ: 0,26 g
- Biotín: 21 µg
- Vápnik: 467 mg
- Železo: 7,3 mg
- Jód: 84 µg
- Vitamín A: 421 µg
- Vitamín B1, Tiamín: 1,1 mg
- Vitamín B6, Pyridoxín: 0,63 mg
- Vitamín C: 43 mg
- Vitamín E: 7,6 mg
- Sodík: 105 mg

Ako pripraviť mliečnu Hami kašu:
1. Na tanier alebo do misky vlejte 160 ml prevarenej pitnej vody pre dojčatá schladené na 50 °C.
2. Za stáleho miešania (šľahania vidličkou) pridajte 4-5 polievkových lyžíc (celkom 40 g) kaše Hami. Hustotu kaše môžete podľa potreby upraviť pridaním vody alebo prášku.
3. Dôkladne premiešajte a nechajte chvíľu ustáť. Na prípravu použite vždy len suchú lyžicu. Kašu pripravujte a podávajte vždy čerstvú. Nedojedenú porciu už znovu nepodávajte, zlikvidujte ju. Dôležité je dôsledné dodržiavanie návodu na prípravu.


Balené v ochrannej atmosfére. Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote (max. 25 °C). Po každom použití obal riadne uzavrite a uchovávajte na suchom mieste (nie v chladničke)! Po otvorení spotrebujte do 3-4 týždňov.

Hami mliečna kaša ryžová s vanilkovou príchuťou na dobrú noc je obilný príkrm určený pre dojčatá a malé deti od ukončeného 4. mesiaca vždy podľa odporúčania pediatra. Potravina má byť iba súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy dieťaťa, nie je náhradou materského ani dojčenského mlieka. Dojčenie je najlepšou výživou dieťaťa v prvých 6 mesiacoch života. Zavedenie doplnkovej stravy konzultujte s pediatrom. Dohliadnite na hygienu ústnej dutiny v období rastu prvých zúbkov, predovšetkým pred spaním.

Krajina pôvodu: Poľsko

Adresa dodávateľa: Danone a.s., V parku 2294/2, 148 00 Praha 4, Česká republika